Do spotkania pozostało ...


DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Szanowni Państwo!

Zapraszamy wszystkich fanów, miłośników, pasjonatów i kolekcjonerów sprzętu audio na drugie SPOTKANIE GRUPOWE organizowane przez członków Grupy Audio Vintage Poland.

Impreza odbędzie się w Hotelu MAGNAT blisko Ostrowca Świętokrzyskiego.
Termin imprezy to 22-24 września 2017 roku
Całkowity koszt uczestnictwa to tylko 260zł od osoby.
W koszt wliczone jest pełne trzy dniowe wyżywienie, dwa noclegi oraz materiały promocyjne.

Czas trwania imprezy: przyjazd i rejestracja uczestników godz. 9-15 (22 września piątek),
zakończenie imprezy po obiedzie godz. 14 (24 września niedziela).

Obecnie jeszcze są dostępne miejsca dla nowych uczestników :)

Spotkanie Grupowe to jedyna taka impreza w Polsce, gdzie spotykają się ludzie, których połączyła pasja do sprzętu audio. Wielu dotąd nieznanych sobie osób wspólnie z własnymi klockami audio pod pachą pokonuje nierzadko setki kilometrów, aby poznać innych fanów dobrego sprzętu muzycznego. Oprócz samych Grupowiczów będą zaproszone firmy produkujące sprzęt, dystrybutorzy oraz sprzedawcy vintage audio. Oj będzie się działo …

Jak wziąć udział

1
Pierwszym krokiem jest dołączenie do Facebook'owej Grupy Audio Vintage Poland pod następującym adresem www.facebook.com/groups/VintageAudioPoland/
2
Gdy już będziesz członkiem Grupy drugim krokiem jest zgłoszenie chęci wzięcia udziału w wchodząc na Wydarzenie oraz kliknięcie opcji "Wezmę udział".
3
Następnie należy wpłacić zaliczkę w wysokości połowy kosztów uczstnictwa tj. 130zł.
Dane do dokonywania wpłat: Mikołaj Bartosz, 86 1140 2004 0000 3402 7698 7648 Tytuł wpłaty: imię i nazwisko, nr telefonu, nik na grupie, zaliczka Audio Vintage4
Po wpłacie zaliczki koniecznie dołącz do Grupy Drugie Spotkanie Audio Vintage.
Tam umieszczane są aktualne i najważniejsze informacje o imprezie, a także jest to kanał komunikacyjny dla członków spotkania.
5
Jeśli zabierasz ze sobą sprzęt audio, daj nam koniecznie wcześniej znać, abyśmy mogli rozlokować sprzęt. Będzie sporo atrakcji i duże zamieszanie z ustawianiem sprzetu. Pamiętaj także aby przyjechać w piątek wcześniej do godz. 12.
6
Jak trafić do Hotelu MAGNAT pod Ostrowcem Świętokrzyskim sprawdzisz w zakładce Dojazd. Nie zapomnij zabrać ze sobą w gotówce pozostałej kwoty 130zł za uczestnictwo.

Atrakcje

SALA TONSIL

Głównym Partnerem i Wystawcą Spotkania będzie Polski producent kolumn marka Tonsil razem z Panem Kajetanem Adamczakiem - Dyrektorem operacyjnym. W spotkaniu będzie uczestniczył także „człowiek legenda” Pan Marek Dutkiewicz. Pan Marek jest Dyrektorem Technicznym, który do dnia dzisiejszego kontynuuje swoją pasję powiązaną bezpośrednio z pracą i wieloletnim doświadczeniem tworząc i konstruując kolumny głośnikowe w naszej rodzimej fabryce we Wrześni.

Jaki sprzęt zaprezetnuje firma Tonsil:

 • - kolumny podłogowe OMEGA (kolumny klasy HI-END)
 • - kolumny podłogowe ALTUS 380 oraz ALTUS 280 (NOWOŚĆ na rynku)
 • - kolumny podłogowe Maestro 3, Siesta, Pulse oraz inne modele kolumn podstawkowych

Firma Tonsil poprowadzi również prelekcję nt. produkcji głośników oraz konstrukcji kolumn, spotkanie poprowadzi Pan Marek Dutkiewicz - Dyrektor Techniczny marki TONSIL.


SALA CYFROWA

Salę cyfrową wyposaża firma 4HIFI w produkty własnej dystrybucji takie AUDIO-GD oraz CoctailAudio. W pokoju tym będziemy mogli słuchać m.in. gęstych plików Hi-RES DSD i porównać np. 2 w miarę dostępne cenowo DAC'i. Jeden na kości Sabre, a drugi PCM1704UK. Oczywiście nie może zabraknąć flagowca ze stajni Audio-GD na 8xPCM1704UK, a także licznych odsłuchów i testów formatu od MP3 po FLAC.
Kolumny użyte do odsłuchów to przedstawione na fotografii Audio Physic Scorpio 25 Plus.
Źródłem sygnału będzie m.in. CocktailAudio X50. Jest to serwer muzyczny i odtwarzacz CD z możliwością odtwarzania plików DSD, DXD, stworzenia własnej biblioteki muzycznej, szybki Ripping CD, odtwarzacz strumieniowy, sprzętowy storage RAID do 12TB, tuner cyfrowy DAB+/FM, obsługa USB Audio Class 2.0, pełna integracja z usługami jak TIDAL, Qobuz, Deezer, Airable, Spotify.


SALA ANALOGOWA

To królestwo zarezerwowane jest dla naszej kolejnej Polskiej firmy mianowicie HAIKU-AUDIO z Krakowa. Główny konstruktor Pan Wiktor Krzak zapowiada prezentację najnowszej integry lampowej Hommage Williamson (foto), która dopiero wejdzie do sprzedaży. Nie może zabraknąć także flagowego zestawu dzielonego Ganymede/Iovita, który bardzo ciepło został przyjęty przez uczestników pierwszego spotkania w kwietniu br.
Firma HAIKU-AUDIO poprowadzi prelekcję nt. budowy wzmacniaczy audio oraz omówi zagadnienia odwiecznej wojny "lampa vs. tranzystor".


SALA VINTAGE AUDIO

Na naszej imprezie nie może zabraknąć największego w Polsce dostawcy sprzętu Vintage Audio z Warszawy - firmy NOMOS.

Jaki sprzęt zaprezetnuje firma NOMOS (pobierz PDF):

 • SYSTEM I
  Doskonale i starannie zestrojony system, zbudowany w dużej mierze z bardzo wiekowych urządzeń. Zaledwie kilka wat mocy wzmacniacza w połączeiu z wysokoskutecznymi zestawami głośnikowymi, pozwoli docenić zalety brzmienia tradycyjnych zestawów głośnikowych. Mamy nadzieję, że największą niespodzianką będą przywezione przez nas kolumny. Zapewne zadziwią one audiofilów i zostaną w pamięci na dłużej niż z 3 dni tego spotkania.

  - źródło odtwarzacz Marantz CD10 (1992 r.)
  - źródło gramofon NOMOS - SME 3009
  - przedwzmacniacz Marantz Console 7T (1966 r.)
  - końcówki mocy Dynaco mk3 x2 (1957 r.)
  - kolumny ElectroVoice x2 (zmodyfikowany w serwisie NOMOS, kinowy system frontowy – niespodzianka!)
  - dodatki kondycjoner Gigawatt PMC3 SE Evo

 • SYSTEM II (cena 18.000zł)
  Będzie to kolejny dowód na to, że w przystępnym cenowo wariancie można skonfigurować dosonale brzmiący, vintageowy system audio. Dodatkową jego zaletą będzie uroda poszczególnych urządzeń. Po odsłuchu, przynajmniej u połowy audiofilów, powinna pojawić się chęć na jego posiadanie.

  - źródło odtwarzacz Marantz CD10 (1992 r.)
  - wzmacniacz Luxman L-550 (1981 r.)
  - kolumny JBL 4311 (1975 r.)

Akcesoria: WK Audio – platformy antywibracyjne (premiera), okablowanie: VDH, Oelhbah, Audiomica, Melodika, QED, YARBO, Furutech.


DOBRA AKUSTYKA

Chyba nikt z nas nie lubi, kiedy zamiast pięknego dźwięku słyszymy pogłos czy dudnienie. Firma Mega Acoustic zadba o to, aby w naszych pokojach pa ły jak najlepsze warunki akustyczne. Fachowo od lat zajmują się walką z hałasami i pogłosem pomieszczeń, a oprócz produkcji ustrojów akustycznych oferują szeroki zakres usług wibroakustycznych oraz konsultacji dotyczących akustyki wnętrz.

Prelekcję nt. akustyki pomieszczeń odsłuchowych poprowadzi Pan Bartłomiej Chojnacki, inżynier ds. wibroakustyki Mega Acoustic.


KONKURS Z NAGRODAMI

Dla uczestników spotkania przewidziany jest konkurs z nagrodami.
Zasady konkursu: Każdy uczestnik na wejściu otrzymuję kartkę z 5 pytaniami. Należy udzielić 5 poprawnych odpowiedzi, podpisać wraz z numerem telefonu i wrzucić do skrzynki. Losowanie nagród odbędzie się przy obiedzie pożegnalnym w niedzielę. Nagrody odbieramy osobiście. Wszystkie odpowiedzi muszą być poprawne, a kartka wypełniona czytelnie drukowanymi literami.

Lista nagród:

 • - Kolumny ALTUS 300 - sponsor firma TONSIL
 • - Interkonekty RCA model Custom - sponsor firma Haiku-Audio
 • - Voucher: 1 x 1000zł przy zakupach urządzeń CoctailAudio X35, X50, X40, X30 - sponsor 4HIFI
 • - Vouchery: 2 x 500zł, 3 x 300zł na zakupy przy dowolnych urządzeniach Audio-GD - sponsor 4HIFI
 • - 3 rodzaje kabli RCA marki KLOTZ - sponsor 4HIFI
 • - 2 Bony zakupowe o wartości 500zł każdy na zakupy ustrojów akustycznych u sponsora firmy Mega-Acoustic
 • - Interkonekty RCA FAC 01 - sponsor firma FEZZ-AUDIO
 • - Przewody kolumnowe Melodika MD2400 4mm2 po 3mb + wtyki bananowe - sponsor firma CINEMA TECH
 • - Plakat z podpisem Ken Ishiwata oraz kawa od Behemoth 0,5kg - sponsor firma NOMOS
 • - 6 płyt CD (koncerty w Trójce oraz Jazz) - sponsor portal wstereo.pl
 • - LP Dżem Zemsta nietoperzy PLP 0043 - sponsor firma SMOK-AUDIO


DODATKOWE ATRAKCJE

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcję w postaci:

 • - ścianka vintage audio, na której zaprezentowane będą sprzęty naszych członków grupy (będzie można zobaczyć m.in. TOP'owe Integry marki Kenwood z lat 70-tych od e-hifi.pl, monster receivery)
 • - kącik urządzeń DIY (m.in. autorskie konstrukcje kolumn zaprezentuje Tomasz Rondio, pod robączą nazwą "Bulb amplifier" swój wzmacniacz zapreznetuje Jakub Mizera)
 • - kącik winylomaniaka z możliwością kupienia, sprzedania czy wymiany płyt winylowych (kącik poprowadzi Hubert Smok z SMOK-AUDIO)
 • - największa w Polsce kolekcja VERTICAL CD PLAYER naszych kolegów z Grupy
 • - każdy uczestnik spotkania otrzymuje 5% rabatu na zakup urządzeń marki YAQIN od 4HIFI
 • - wiele, wiele innych


HARMONOGRAM PRELEKCJI

Kiedy: sobota godz. 11 | Temat: Produkcja głośników oraz konstrukcje kolumn.
Prowadzący: Pan Marek Dutkiewicz Dyrektor Techniczny marki TONSIL.
Kiedy: sobota godz. 15 | Tematyka: Budowa wzmacniaczy audio - wojna lampa vs. tranzystor.
Prowadzący: Wiktor Krzak - konstruktor wzmcniaczy w Haiku-Audio.
Kiedy: niedziela godz. 11 | Temat: "Akustyka pomieszczeń odsłuchowych"
Prowdzący: Pan Bartłomiej Chojnacki - inżynier ds. wibroakustyki Mega Acoustic.

Wystawcy, partnerzy oraz fundatorzy nagród

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Pyt. Do kiedy można zgłaszać chęć udziału w spotkaniu?

Odp. Zarówno wpłaty jak i zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 września br. lub do wyczerpania miejsc.


Pyt. Ile trwa cała impreza?

Odp. Czas trwania imprezy to 3 dni. Uczestnicy przyjeżdżają i rejestrują się w piątek (22.09) w godz. 9-15. Zakończenie imprezy odbędzie się po obiedzie o godz. 14 (24.09).


Pyt. Czy mogę przyjechać tylko na sobotę i niedzielę?

Odp. Oczywiście, że TAK. Niestety wynajmujemy cały hotel i każdy z uczestników niezależnie czy przyjeżdza na jeden dzień, na dwa czy na całą 3 dniową imprezę musi pokryć pełen koszt pobytu czyli 260zł.


Pyt. Ile osób weźmie udział w spotkaniu i czy liczba ta jest określona?

Odp. Maksymalnie w spotkaniu może wziąć udział 100 osób. Tyle miejsc noclegowych posiada Hotel MAGNAT, gdzie organizujemy spotkanie.


Pyt. Czy osoby z branży prasowej o tematyce audio muszą płacić za pobyt?

Odp. NIE, chyba że zamierzają korzystać z noclegu i wyżywienia. Jeśli tak, to koszty wyglądają identycznie jak w przypadku członka grupy.


Pyt. Czy osoby spoza Grupy mogą wziąć udział w spotkaniu?

Odp. Oczywiście, że TAK. Nie każdy posiada konto na Facebooku. Wystarczy zapoznać się z punktem 3 Wpłata zaliczki w zakładce Jak wziąć udział.


Pyt. Czy w trakcie prowadzonych prelekcji można słuchać muzyki?

Odp. NIE. W godzinach prowadzonych prelekcji panuje bezwzględny zakaz odsłuchów w pokojach chyba, że na potrzeby wykładu.

Dla prasy i mediów

Zachęcamy serdecznie prasę i wydawnictwa o tematyce audio-video do wsparcia i promocji naszej imprezy. W ramach współpracy zapewniamy zamieszczenie informacji o wsparciu medialnym na wszystkich materiałach promocyjnych oraz grupie Audio Vintage Poland.

Plakaty i banery do pobrania

[759x1063px | 350kB]

[1656x630px | 370kB]

Pisali o nas i mówili

Odsłuchy porównawcze i spotkanie z legendą polskiego audio, wykłady o akustyce i kącik DIY, masa sprzętu vintage do obejrzenia i coś dla fanów płyt winylowych. W Ostrowcu Świętokrzyskim szykuje się ciekawa impreza dla miłośników audio – drugie już spotkanie z cyklu Audio Vintage Poland Meeting. Wiosną miłośnicy retro audio spotkali się po raz pierwszy w Wielkopolsce i już wtedy wiadomo było, że dojdzie do kolejnego zjazdu. Okazało się, że pomysł cyklicznych spotkań, na który wpadł Piotr Walendowski – założyciel facebookowej grupy AUDIO VINTAGE – HIGH END – DIY – TUBE – HI-FI – AMPLIFIERS – SPEAKERS – bardzo się wszystkim spodobał. I już 22 września rusza drugi, tym razem aż trzydniowy Audio Vintage Poland Meeting.

Czytaj cały artykuł ...

Dojazd

Adres:

Hotel MAGNAT
Jacentów 117 /k. Ostrowca Świętokrzyskiego
27-580 Sadowie
tel. do hotelu: 15 86-92-699
www.hotelmagnat.pl

Telefony kontaktowe do organizatorów oraz profile na fb:

Piotr Walendowski 509 443 873 |

Michał Potocki 605 907 915 |

Mikołaj Bartosz 501 501 293 |